Nepál - země horských velikánůNepál je nádherná země rozprostírající se jako zářivý klenot pod chladnou krásou horských velikánů. Budete žasnout nad zasněženými štíty vrcholů Himálaje, úrodnými údolími a rýžovými políčky. Nad starobylými městy překypujícími množstvím unikátních památek a nad pestrou přírodou horských úbočí i tropických nížin.
Nepál však najdete i v sytě rudých rododendronech jež pokrývají úpatí hor, v pestrých orchidejích, v travnatých savanách, a také v tropické vegetaci nepálského jihu. Nepál zosobňují i jeho otužilá zvířata žijící vysoko v horách, ale také pomalí obři džunglí – sloni a vzácní nosorožci. A samozřejmě jeho obyvatelé – přátelští Nepálci, zbožní Tibeťané, bojovní Gurkhové a představitelé mnoha dalších etnik, kultur a náboženství.
To vše a mnohem víc je Nepál – krásný a nesmírně pestrý kout Země nabízející každému nepřeberné množství zážitků, neopakovatelných pohledů a setkání s každodenní asijskou realitou, pestrou jako život sám.

Program zájezdu

1. den:
2. den: ODLET z PRAHY Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet do Nepálu s přestupem. 
3. den: KÁTHMÁNDÚ Přílet do Káthmándú, hlavního města Nepálu, transfer do hotelu a ubytování. Osobní volno, odpoledne nenáročná procházka starým městem. Projdete se uličkami hlavní turistické čtvrti Thamel s mnoha obchůdky a restauracemi. Na náměstí Durbar Square (UNESCO) budete obdivovat prastaré chrámy, z nich některé stále ještě nesou známky zemětřesení z roku 2015. Poté spatříte domov „živoucí bohyně“ Kumárí. Závěr dne, v miliónové metropoli  Káthmándú , si vychutnáte u společné večeře. Těšit se můžete na typickou nepálskou kuchyni.
4. den: KÁTHMÁNDSKÉ ÚDOLÍ a jeho památky Brzy ráno možnost fakultativního vyhlídkového letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everest (v závislosti na počasí). Poté bude následovat návštěva nejvýznamnějších památek Káthmándského údolí . Patří k nim buddhistický „opičí chrám“ Svájambhú (UNESCO)  shlížející na rušné město pod sebou či nejposvátnější chrám nepálských hinduistů Pašupatináth   (UNESCO) se svatými muži, čilým ruchem a spalovací gháty na břehu řeky Bágmatí. Spatříte také slavné Buddhovy oči na vrcholku chrámu Boudhanáth (UNESCO) – centrum místní komunity Tibeťanů.
5. den: KÁTHMÁNDÚ a procházka do vesničky BALTHALI Čtvrtý den vašeho zájezdu zahájíte výletem do vesničky Balthali  a první větší procházkou v Nepálu. Těšit se můžete na typickou krajinu terasovitých rýžových políček, které obklopují nepálské vesničky a pozorování běžného života zdejších obyvatel. * nenáročný trekking, přibližně 4 km, celkem asi 2 hodiny chůze, obtížnost: lehká
6. den: KÁTHMÁNDÚ - SAURAHA Dopoledne vás čeká odjezd k jednomu z nejznámějších nepálských národních parků. Během cesty můžete fakultativně podniknout nepříliš obtížný rafting. Odpoledne příjezd do městečka Sauraha v blízkosti národního parku Čitvan. Večer se zúčastníte typického tanečního představení etnika Thárů.
7. den: NÁRODNÍ PARK ČITVAN (UNESCO) Národní park Čitvan  byl na seznam UNESCO zařazen v roce 1984. Rozkládá se na ploše 932 km2 a je domovem více než 700 druhů zvířat – především ptactva, krokodýlů, kriticky ohrožených gaviálů a nosorožců, divokých slonů, či krále místní džungle tygra indického. Během vycházek, projížděk lodí a safari v džípech se spolu s místními průvodci pokusíte spatřit alespoň některé z těchto plachých tvorů.
8. den: ČITVAN - BANDIPUR Během dopoledne vás čeká přejezd do Bandipuru , městečka s úžasnou atmosférou. Majestátně leží na krásném místě horského hřbetu ve výšce 1030 m n. m. a představuje živoucí muzeum névarské kultury. Během odpoledne si prohlédnete výrobky místních řemeslníků v dílnách. Nebo vás láká jen odpočinek? V případě dobrého počasí si ho užijete i s krásnými výhledy na masiv Himálaje .
9. den: ČITVAN - PÓKHARA Vaše cesta bude nyní pokračovat do druhého největšího města v Nepálu, do  Pókhary . Město je příjemně rozložené na břehu jezera Phéva a zároveň na úpatí masivu Annapurna . Pókhara je centrem nepálské horolezecké scény. Vy si zde prohlédnete Muzeum horolezectví a projedete se lodičkami po jezeře až k ostrůvku Tál Baráhí se zajímavým chrámem. V případě zájmu bude následovat fakultativní výlet k Pagodě míru, prudší výšlap je při dobrém počasí odměněn nádhernými výhledy na horský hřeben Annapuren.
10. den: PÓKHARA, etapa č. 1: KANDE – AUSTRALIAN CAMP Devátý den vašeho zájezdu zahájíte prvním turistickým výšlapem. Čeká vás pohodová trasa z Kande , dlouhá přibližně 8 km (cca 2,5 hodiny chůze s  převýšením cca 300 m).  Cílem bude Australian Camp a odpoledne také zasloužený odpočinek. Při dobrém počasí vás budou doprovázet nádherné výhledy na majestátní vrcholky hor. Nadmořská výška: Kande (1 740 m n.m.), Australian Camp (2 055 m)
11. den: etapa č. 2 - AUSTRALIAN CAMP - LANDRUK Při druhé etapě horské túry vás opět čeká ne příliš náročný trek v přibližné délce 12 km (cca 4 – 5 h chůze). Z Australian Campu vaše cesta povede krásnou horskou krajinou do vesnice Landruk . Cesta bude uzpůsobena počasí. Dle konkrétní vybrané trasy pak uvidíte vesničky, visuté mosty, vodopády a další zajímavá místa. Nadmořská výška: Australian Camp (2 055 m), Landruk (1 676 m n.m.)
12. den: etapa č. 3 - LANDRUK - GHANDRUK Třetí etapa je opět relativně nenáročná, ale tentokrát vás čekají častá stoupání a klesání. Túra je dlouhá celkem 7 kilometrů (cca 3 – 4 hodiny chůze). Vaším cílem bude největší vesnice z celého pěšího putování, zajímavý Ghandruk , častý výchozí bod výprav k Annapurnám. Večer možnost procházek vesnicí, zejména před západem slunce bývají výhledy na hory úchvatné.  Nadmořská výška: Landruk (1 676 m n.m.), Ghandruk (1 996 m n.m.)
13. den: etapa č. 4 - GHANDRUK - SAULE, PÓKHARA Během poslední etapy postupně sestoupíte opět do nížin. Půjdete cestou vedoucí vesničkami až do cíle ve vesnici Saule. Přibližně po 2 hodinách chůze a 7 km vzdálenosti vás vyzvedne autobus a vrátíte se zpět do Pókhary. Večer si dosyta užijete odpočinku, ale případně také nákupů a ochutnávání pravé nepálské kuchyně v restauracích a barech, které místní živá scéna nabízí. Nadmořská výška: Ghandruk (1 996 m n.m.)
14. den: PÓKHARA – KÁTHMÁNDÚ – BHAKTAPUR Během dopoledne vás čeká místní přelet do Káthmandú. Vaše putování bude dále pokračovat do starobylého města Bhaktapur s úžasnou atmosférou. Odpoledne si prohlédnete město s jeho úzkými uličkami plnými prodejců všemožného zboží, náměstí Durbar (UNESCO), nádherné chrámy, palác s 55 vyřezávanými okny a nejvyšší nepálskou pagodu Njatapóla.
15. den: BHAKTAPUR - KÁTHMÁNDÚ, ODLET Poslední den v Nepálu strávíte dle své libosti v Bhaktapuru. Můžete nakupovat poslední suvenýry, procházet se historickým centrem nebo si ještě jednou dopřát jídlo, které vám v Nepálu nejvíce zachutnalo. Naskytne se vám druhá možnost letu k Mount Everestu (v případě, že se neuskutečnil na začátku zájezdu kvůli počasí). Odpoledne následuje přejezd do Káthmandú. Zde si ještě užijete rozlučkovou večeři , a pak bude následovat transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem. NAMASTÉ, Nepále.
16. den: PŘÍLET DO ČR Přílet do České republiky. 
17. den:

16.10. - 30.10.20 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
62 990 Kč
cena za 15 dní
(TourOperátor: Delfín travel s.r.o.)