Jižní Amerikou v rytmu samby a tangaVydejte se s námi do Jižní Ameriky! Čeká vás cesta dvěma zeměmi, dvě památky UNESCO a všudypřítomné rytmy dvou legendárních tanců samby a tanga. Vaše cesta započne v Zázračném městě, jak se Rio de Janeiru přezdívá. Budete moci obdivovat jeho ikonu, sochu Krista Spasitele a dosyta se vychutnat odpočinek na světoznámé pláži Copacabana. Uvidíte také dechberoucí a nezapomenutelné vodopády Iguaçu, jež jsou největším systémem vodopádů naší planety.
Svoji cestu pak zakončíte poznáváním toho nejlepšího v “Paříži Jižní Ameriky”- Buenos Aires, hlavním městě Argentiny. Tešte se však také na gastronomické skvosty, kterými jsou vyhlášená argentinská vína nebo grilování šťavnatého argentinského hovězího masa při návštěvě ranče.

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA – RIO DE JANEIRO Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet letadlem společnosti KLM do Rio de Janeira s přestupem v Amsterdamu . Přílet na letiště Galeao ve večerních hodinách. Transfer do 4* hotelu v Rio de Janeiru a ubytování. Vítejte v Rio de Janeiru, městě samby a karnevalu!
2. den: HORA PAO DE AÇÚCAR A SOCHA KRISTA SPASITELE (UNESCO) Užijte si první krásné ráno v této jedinečné zemi. Váš hotel, nacházející se na světoznámé pláži Copacabana , vám poskytne to nejlepší zázemí pro pobyt v “ Zázračném městě “, jak se Riu často přezdívá. Po snídani vás čeká celodenní výlet k symbolům města – hoře “ Pao de Açúcar ” (Cukrová homole) a k soše Krista Spasitele . Tyto legendární symboly každoročně navštíví více než milion turistů. Na vrchol se vydáte v prosklené lanovce. První zastávka je na hoře Urca v nadmořské výšce 215 metrů. Uvidíte zde krásné výhledy na celou zátoku a okolní ostrovy. Další lanovkou se pak dostanete na vrchol “Cukrové homole” ve výšce 395 metrů nad mořem. Čeká vás tu nezapomenutelný 360° výhled na Rio de Janeiro, včetně pláží Botafogo, Copacabana a horu Corcovado. Odpoledne podniknete cestu pohodlným vláčkem přes krásný les Tijuca až k hoře Corcovado . Socha Krista Spasitele se nachází v nadmořské výšce 710 metrů a můžete se k ní dostat panoramatickým výtahem. V roce 2007 byla tato socha zařazena mezi Sedm nových divů světa a o pět let později také na seznam UNESCO (spolu s lesem Tijuca, krajinou kolem zálivu Copacabana, atd). Právě odtud uvidíte ono “Zázračné město” v celé své kráse a potvrdíte si pravdivost této přezdívky. Ubytování hotel 4*, Rio de Janeiro.
3. den: RIO DE JANEIRO Po snídani budete moci objevovat Rio de Janeiro, jeho historii, současnost i mnohá jeho tajemství. Na polodenní procházce uvidíte ty nejzajímavější místa jako je klášter Sao Bento , kostel Candelária , náměstí Praça XV de Novembro , Císařský palác , kulturní centrum nacházející se v krásně zrekonstruované budově Banco do Brasil , budova Casa França-Brasil , či typické ulice s historickou cukrárnou Colombo založenou v roce 1894. Cesta bude dále pokračovat ulicí Uruguaiana , přes náměstí Carioca , až k moderní Metropolitní katedrále . Během cesty dále uvidíte Flamengo Park , Sambodrom (dějiště riodejaneirského karnevalu) a věhlasný stadion Maracana , kde v roce 1966 překonal reprezentaci bývalého Československa dvěma góly Pelé. Odpoledne se vydáte na projížďku jeepy do národního parku Tijuca . Jedná se o největší městský les na světě a vy budete moci obdivovat neopakovatelné výhledy z jeho nejlepších vyhlídek. Během krátké nenáročné procházky uvidíte tropická zvířata (opice, exotické ptáky a možná i lenochody) a exotickou flóru. Cestou se zastavíte také u několika vodopádů a kaple Mayrink. Večer pak můžete fakultativně navštívit představení žhavé samby. Ubytování hotel 4*, Rio de Janeiro.
4. den: RIO DE JANEIRO - VOLNÝ DEN Užijte si volný den v Riu, třeba na některé z proslulých pláží. Pro zájemce bude připravena možnost celodenního fakultativního výletu lodí na tropické ostrovy v zátoce Sepetiba . Ubytování hotel 4*, Rio de Janeiro.
5. den: RIO DE JANEIRO - VODOPÁDY IGUAÇU (UNESCO) Vaše návštěva Rio de Janeira končí. Po snídani se vydáte na letiště a přesunete se vnitrostátním letem do brazilského města Foz do Iguaçu. Po příletu navštívíte brazilskou část největšího systému vodopádů naší planety .  Zajisté vás překvapí naprosto úchvatnými vyhlídkami na celou soustavu vodopádů Iguaçu včetně obrovského Ďáblova chřtánu. Buďte připraveni na tuto naprosto působivou podívanou , ve které se spojuje bouřící síla vody ze čtrnácti vodopádů padajících přes útes do více než stometrové hlubiny. Zájemci mohou využít fakultativního přeletu vrtulníkem nad vodopády. Poté krátký přesun k vodopádu Santo Floriano, který budete moci sledovat hned v několika úrovních. Z dolní části, nebo si prohlédnout hučící masu vody z výšky, kam vás pohodlně vyveze výtah. Na závěr dne navštívíte vyhlídku na soutok řek Paraná a Iguaçu , kde se zároveň střetávají hranice 3 států: Brazílie , Paraguaye a Argentiny . Přesun do Argentiny a ubytování ve 4* hotelu.
6. den: ARGENTINA - PUERTO IGUAZÚ (UNESCO) Šestý den vaší dobrodružné cesty zahájíte vydatnou snídaní ve vašem hotelu a přesunem na území Argentiny, kde vás čeká celodenní prohlídka argentinské části vodopádů Iguazú* ležících na stejnojmenné řece, na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Tento systém je tvořen 270ti vodopády padající do hlubin 70ti metrů v délce 2,7 kilometrů. Přilehlý národní park Parque Nacional Iguazú byl založen v roce 1934 a rozkládá se přibližně na 50 000 hektarech. Po příjezdu se ocitnete v návštěvnickém centru odkud budete pokračovat dále vláčkem směrem k vodopádům. Výchozí stanicí je zastávka Cataratas, která je od cílové vzdálena 18 minut (stanice Garganta). Cesta pokračuje dále po turistickém chodníku (1 200 metrů), přes ostrovy delty, až k hlavní vyhlídce na největší vodopád Ďáblův chřtán (Garganta del Diablo). Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou podívanou! Po prohlídce následuje transfer do hotelu. Ubytování hotel 4*, Argentina. *pozn. ve španělštině Iguazú, v brazilské portugalštině pak Iguaçu.
7. den: ARGENTINA - MĚSTO EL TIGRE - DELTA ŘEKY PARANÁ Transfer na letiště a odlet vnitrostátním letem do argentinského hlavního města Buenos Aires. Vítejte v “Paříži Jižní Ameriky”! Po příletu bude vaše cesta pokračovat na sever do blízkého města El Tigre , kde se nachází přístav. Odtud se vydáte na plavbu po deltě řeky Paraná moderním panoramatickým katamaránem. Po cestě uvidíte několik z tisíce ostrovů delty, která se rozkládá na 14 000 km2. Ubytování hotel 4*, Buenos Aires. 
8. den: BUENOS AIRES První ráno na argentinském území strávíte příjemnou snídaní ve vašem 4* hotelu v centru Buenos Aires. Poté se již vydáte na celodenní výlet za krásami této metropole. Čeká vás seznámení s kulturou, historií a samozřejmě se zdejšími nejatraktivnějšími místy. Uvidíte nejznámější symbol města – Obelisk , dále náměstí Plaza de Mayo a Plaza San Martín , ulici Avenida de Mayo a Corrientes , historické čtvrti La Boca , San Telmo , Montserrat , Palermo a Recoleta nebo moderní část Puerto Madero . Navštívíte také obchodní zóny a uvidíte stadion fotbalového klubu Boca Juniors .Poté návštěva trhu s ovocem a návrat do hotelu. Ubytování hotel 4*, Buenos Aires.
9. den: NÁVŠTĚVA RANČE S GRILOVÁNÍM Proniknout do běžného života v Argentině se vám nepodaří nikde jinde lépe, než na pravém argentinském ranči v úrodných oblastech pampy. Můžete zde vyzkoušet jízdu v kočáru nebo vyjížďku na koni. Zlatým hřebem tohoto dne bude pravé asado , čili grilování vyhlášeného hovězího v argentinském stylu. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka vynikajících argentinských vín . (grilování a degustace vín zahrnuty v ceně zájezdu) Ubytování hotel 4*, Buenos Aires.
10. den: BUENOS AIRES - VOLNÝ DEN Užijte si volného dne poznáváním Buenos Aires zcela podle sebe! Můžete navštívit některé z mnoha muzeí, galerií nebo buenosaireskou botanickou zahradu. Toulejte se ulicemi a nasávejte typickou temperamentní atmosféru kořeněnou rytmy tanga. Zajděte za kulturou na ulici Corrientes , na pivo do čtvrtě Palermo nebo za nákupy suvenýrů na vyhlášený trh Feria de San Telmo . Večer návštěva představení tanga s večeří . Ubytování hotel 4*, Buenos Aires.
11. den: BUENOS AIRES - ODLET Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Amsterdamu.  12. den: přílet do PRAHY Přílet do Prahy  
12. den:

březen 2020

05.03. - 16.03.20 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky (Praha)
82 890 Kč
cena za 12 dní
(TourOperátor: Delfín travel s.r.o.)