Parky polského pobaltí

od 9 595 Kč
Sleva -2% 9 790 Kč


Poznáte několik pomořanských národních parků, nekonečné pláže, písečné duny jako na Sahaře, rozsáhlé borové a bukové lesy, skanzen, jedinečné pozemní jeskyně a dvě města, která jsou pýchou severního Polska - Štětín a Toruň.

Ubytování: pension

Ubytování je zajištěno v penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Szcezcin (Štětín), přístav čs. námořní flotily na řeče Odře, prohlídka centra  města, pomořanský vévodský hrad, kostel sv. Petra a Pavla, moderní architektura Filharmonia Mieczyslawa Karlowicza (architekti F.Barozzi a A Veiga, titul nejkrásnější stavba EU r.2015), radnice a gotický Loitzův dům, ochutnáte čerstvé ryby z Baltu, polévku žurek, bigos a třeba i wodku wyborowu, fakultativně plavba Štětínským přístavem, přes bukové lesy do Wolinského národního parku (UNESCO), první mořský park v Polsku, turistika parkem tzv. Polskou Saharou, návštěva proslulé zubří obory, Miedzyzdroje, krásná promenáda a 400m molo, Kawcza Gora se schody.
3. den: Cesta podél Baltského pobřeží, Trzesacz, romantické ruiny kostelíka na písečných dunách, Niechorze, Park miniatur majáků nebo procházka po pláži, ev. zážitkové koupání v Baltu, letovisko na pobřeží Baltského moře Kolobrzeg, pevnost (obléhal ji i Napoleon a Goebbles zde natočil svůj velkofilm), výstup na legendární maják - nejznámější stavbu tohoto druhu v Polsku, typické pochutiny z ryb a gofry (vafle). Kluki, prohlídka skanzenu Pomořanské vesnice  s lidovými výrobky, pohledy na Baltské moře, Leba, Slowinski Park, nekonečně dlouhé pláže a písečné duny, toulání a možnost koupání v Baltu.
4. den: Lebie (Leba), procházka městem, možnost návštěvy Muzea Jantaru, vyvrcholením dne bude Slowinski Park Narodowy (UNESCO) - mezinárodní chráněné území se vzácnou flórou a faunou u ústí řeky Leba a Lebského jezera, cesta parkem vyhlídkovým vláčkem, výběhy koně malopolského a dobrodružné toulání po pohyblivých píscích a dunách Lebské Sahary mezi Baltským mořem a Lebským jezerem, jsou zde jezera, bažiny, lesy a písečné duny, možnost půjčení kola či koupání, dále přírodní zajímavost Groty Mechowskie – povrchové pískovcové jeskyně, ubytování ve městě Toruň, večerní procházka.
5. den: Toruň (UNESCO), návštěva starobylého města na řece Visle se středověkým jádrem, kdysi bohaté křižácké město německých rytířů, ráz hanzovního města, cihlová radnice (symbolická „kalendářní“ stavba se 4 branami a 365 okny), pevnost s hradbami, šikmá věž, okouzlující uličky města, pomník rodáka Mikuláše Koperníka, věhlasné perníkové dobroty, Muzeum piernika a ochutnávka, možnost večeře, odpoledne rozloučení s Pomořanskem, cestou zastávka u katedrály v Pelplin, jeden z největších chrámů z cihel na světě), Oporów, po stopách rodu Oporowski, romantický hrad na umělém ostrově na řece, cesta přes Lodž s katedrálou. Odjezd do Prahy.
6. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

červenec 2020

08.07. - 13.07.20 středa - pondělí
snídaně autokarem (Praha)
9 595 Kč
cena za 6 dní (3 noci)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena zahrnuje

  • 3 ubytování
  • 3 snídaně
  • dopravu autokarem
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 200 PLN
  • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 250 Kč)
  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2500 Kč)