Okruh Bretaní

od 21 398 Kč
Sleva -4% 22 290 Kč


Poznejte s námi Bretaň, jeden z nejúžasnějších koutů celé Evropy, opojnou směs útesů a venkovské krajiny, pirátských přístavů, kraj protkaný legendami o potopených městech, meči Excalibru a artušovských lesích. Navštívíme pravěké megality, historická města, skalnaté poloostrovy a vlnami bičované pobřeží. Pocítíme lehké zachvění u tajuplných menhirů, opředených dávnými pověstmi keltských druidů. Bretaň je tu, aby nás okouzlila!

Nantes - Vannes - Carnac - Quiberon - Concarneau - Ville Close - Quimper - Locronan - Pointe de Pen-Hir - Cote de Granit Rose - Tréguier - ostrov Ile de Bréhat - Cote D´Emeraude - Cap Fréhe - St. Malo – Mont St Michel

Doprava: letecky

Praha

Ubytování: hotel **

Ubytování je zajištěno v hotelech **/*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Nantes, transfer do hotelu, dle časových možností individuální večer ve městě například k ochutnávce nejslavnějšího nantského vína Muškát (Muscadet), které skvěle chutná s plody moře.
2. den: Krátká prohlídka městečka Nantes, historické centrum, náměstí Place St Croix, katedrála sv. Petra a Pavla, exteriér zámku. Odpoledne Vannes, vstupní brána k ostrovům v Morbihanském zálivu. Projdeme se jedním z nejslavnějších vévodských měst, jež se pyšní bohatou středověkou architekturou. Staré město je nádhernou směsicí hrázděných domů a sídel obchodníků, labyrinty úzkých uliček, kamenná dlažba a rytiny, městské hradby, gotická katedrála St. Pierre. Ubytování v centru Vannes, individuální volno, večerní město.
3. den: Tajuplný Carnac a jeho megalitická pole se třemi tisíci menhiry v kamenných řadách. Cesta nad rozervanými útesy Côte Sauvage až na nejjižnější část poloostrova Quiberon. Krátkou zastávku budeme moci využít ke koupání, posezení u kávy nebo procházce podél pobřeží. Pokračujeme do rybářského přístavu Concarneau a do opevněného starého města ze 14. stol. Ville Close, v jehož uličkách nás omámí vůně tradičních bretaňských pokrmů a z hradeb jsou krásné výhledy do okolí. Odjezd na ubytování do Quimper, prohlídka města s typickou bretaňskou atmosférou, hrázděnými domy, keramikou fajáns a gotickou katedrálou.
4. den: Dopoledne středověká atmosféra Locronanu, který svou podobu od pol. 18. stol. příliš nezměnil - starosvětské prostředí, žulové domy, populární mezi filmaři - mj. se zde natáčel film „Tři mušketýři“ nebo „Tess“ R. Polanského. Odjedeme do nejzápadnějšího bretaňského regionu Finist?re (Konec země) k Pointe de Pen-hir, nejkrásnější mys v oblasti Crozonského poloostrova. Projedeme Národním parkem D?Armorique, legendami opředená krajina o králi Artušovi. Vstoupíme do typické bretaňské stavby - farního dvora Guimiliau a pokračujeme podél pobřeží růžové žuly Côte de Granit Rose na ubytování. Pokud nám bude přát počasí a bude příliv, můžeme se krátce vykoupat, v případě odlivu uvidíme o to více bizarních tvarů růžové žuly.
5. den: Ráno krátce navštívíme trhové městečko Tréguier, ležící uprostřed masívu z růžové žuly s úžasnou katedrálou Saint Tugdual. Lodní výlet na nedaleký a jedinečný ostrov Ile de Bréhat, dlouhý pouhých 3,5 km, jedna velká zahrada (hortenzie, mimózy, oleandry), oáza klidu, rozeklané atoly a útesy, kaple sv. Michala. Opustíme pobřeží západní Bretaně a pokračujeme na Cote D´Emeraude k nejkrásnějšímu mysu Cap Fréhel se strmými útesy padajícími do mořského přílivu. Odjezd na ubytování do St. Malo, první seznámení s městem, prohlídka typicky bretaňského města, které k této oblasti neodmyslitelně patří. „Korzárské“ město je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Bretani, v 17. a 18. stol. klíčový francouzský přístav. Prohlídka starého dlážděného města, katedrála St. Vincent.
6. den: Dokončení prohlídky  St. Malo, hrad se strážními věžemi – strhující pohledy na moře a pobřeží, hradby zbudované vojenským architektem Vaubanem, individuální volno ve městě, koupání. Pro zájemce možnost zajištění celodenního fakultativního výletu místním busem (minimální počet účastníků 25, nutná rezervace nejpozději měsíc před zájezdem) k opatství Mont St Michel, gotickému klášteru tyčícímu se ve stejnojmenném zálivu na ostrůvku. Návrat do St. Malo v pozdních odpoledních hodinách. Transfer na tranzitní ubytování u Paříže.
7. den: Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

srpen 2020

03.08. - 09.08.20 pondělí - neděle
snídaně letecky (Praha)
Sleva 4% 22 290 Kč 21 398 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -445 Kč)

Cena zahrnuje

 • 6 ubytování
 • 6 snídaní
 • leteckou přepravu – Praha/Nantes, Paříž/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • dopravu autokarem během programu
 • pobytovou taxu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 270 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 660 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 5200 Kč)
 • výlet Mont St Michel (minimum 25 osob) (příplatek: 600 Kč)
 • vstupy, místní dopravu, fakultativní služby a výlety cca 80 EUR